Araç Sigortaları

SİGORTALAR
Araçlarımızda, kanun gereği zorunlu olan Trafik Sigartası ve kasko mevcuttur.

ÖDEME
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında AXESS,BONUS EXPRESS ,VİSA MASTER CARD , veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

TRAFİK CEZALARI
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Aracların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içersinde, kabul edilir.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ
Kocaeli Oto Kiralama' nın belgesel izni olmaksızın araçlar yurt dışına çıkamazlar.
Araçlarımız kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası ile sigortalı olup tazminatları aşağıdaki gibidir:

HASAR SORUMLULUK SİGORTASI VE FERDİ SİGORTA (KASKO)
* İhtiyari Mali Mesuliyet(Trafik Sigortasına Ek Olarak) Kişi Başına 2.000. YTL
* İhtiyari Mali Mesuliyet(Trafik Sigortasına Ek Olarak) Kaza Başına 6.000. YTL
* İhtiyari Mali Mesuliyet(Trafik Sigortasına Ek Olarak) Maddi Zarar 3.000. YTL
* Koltuk Şahıs Başına 2.500. YTL
* Koltuk Kaza Başına 12.500. YTL
Aracın kaza yapması durumunda araçla ilgili tüm raporları, araç kaza yerinden kaldırılmadan eksiksiz olarak tutturmak ve tarafımıza iletilmesi halinde kiracının hasar sorumluluğu ortadan kalkar(Alkollü olmak, uyuşturucu madde tesiri altında olmak ve sözleşmede ismi ve bilgileri olmayan kişi tarafından kazanın yapılmış olması halinde kiracı direk olarak sorumlu tutulur ve tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen hertürlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıplarıda içermek üzere , kiracıdan tahsil edilir. )

SİGORTA KAPSAMI DIŞINDA OLAN HUSUSLAR
1- Radyo Teyp çalınması,
2- Avandalıklar (stepne, kriko vb) çalınması,
3- Lastik patlaması (onarımı)
4- Far camı ve stop camı kırılmaları


ARACIN ÇALINMASI DURUMUNDA
Araç çalınması halinde ilk olarak firmamızla irtibat kurulmalıdır. Ardından gerekli raporlar tutturularak, bu raporlar, ruhsat ve aracın anahtarının firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi halde kiracı aracın çalınmasından 1. derecede sorumlu tutulacaktır ve araç bulunana kadarki veya sigortadan tazminat alınana kadar geçen sürenin kira bedelini ödemekle yükümlüdür. Şayet sigortanın geçersiz olması gibi bir hal söz konusu ise kiracı aracın piyasa rayiç bedelini ödemekle yükümlüdür.